Starcie z filmem

Jeśli ktoś na tej stronie szuka adaptacji filmowej „Królewskich Psów” albo „Krainy Zapomnianych Zabawek”, to bardzo go przepraszam ale ich nie stworzyłem, niestety. A moje okazjonalne pojawianie się w serialu W11 było tylko żartem z kogoś, kto uważał, że pokazanie swojej gęby w TV to jedyna dopuszczalna oznaka życiowego sukcesu.

Nie jestem filmowcem, przynajmniej na razie. Natomiast zdarzyło mi się stworzyć film z udziałem Nany i Pumiastej oraz kilka videorecenzji dla portalu Książka Zamiast Kwiatka.

Na tą stronę trafiły przede wszystkim one oraz parę innych filmowych klipów, do których powstania jakoś się przyczyniłem.

  1. Zerowy odcinek serialu „Nana vs Puma” – pozostałe odcinki nie powstały, gdyż akcja toczy się od lat w pomieszczeniach utrudniających mi filmowanie. Ale niech żywi nie tracą nadziei! Może jednak uda mi się coś zmontować…
  2. Małe Łeeee!” Kamili Waleszkiewicz, – rozmowa na Targach Książki o rysowaniu dla dzieci, dodawaniu nowych elementów opowieści poprzez ilustrację, fantazjowaniu z dziećmi i ożywianiu tekstów a o samej bajce więcej można znaleźć tutaj.
  3. Wywiad dla „Świerszczyka”  na temat roli „Świerszczyka” i kotów w moim życiu, kociej perspektywy i wzajemnych związków kotów, Świerszczyka i mnie
  4. Krótkie głosowanie „na pisarza” na Targach Książki z uzasadnieniem
  5. Mini – wywiad  na II Warszawskich Targach Książki – o fantasy, „Morrigan” i opowiadaniu
  6. Dyskusja na temat współczesnego czytelnictwa i problemów z nowymi technologiami na Targach Książki w Krakowie
  7. Videorecenzja „Zaliczenie z tragedii”
  8. Videorecenzja „Losy dobrego żołnierza Szwejka”
  9. Videorecenzja „Imperium Księżyca w Pełni”
  10. Prezentacja antologii „Książki moja miłość”
  11. Krótki film o rysowaniu „Dziwnych Zamków”
  12. Krótki film o Drzewnym Koszmarze nr 2  
  13. Kinoszkoła „Samotność, heroizm, wyzwanie: współczesna wizja antycznych wzorów męstwa” czyli co łączy Ernesta Hemingwaya z Homerem?
  14. Kinoszkoła „Mitologia grecka: ponad czasem i kulturą”  – rzecz o greckiej kulturze, mitologii, teatrze czyli jak ludzie z epoki brązu budowali naszą współczesność?