Książki

Jak dotąd wydałem następujące książki (czekające na wydanie się nie liczą)

Królewskie Psy. Morrigan. –  zbiorek czterech mikropowieści o średniowiecznym Królestwie i ludziach stamtąd.  Czarownice, rycerze, iluzje jak przystało na klasyczną fantasy… zasadniczo to historie o poszukiwaniu najwłaściwszej drogi postępowania, kiedy wszystkie wybory wydają się jednakowo złe.  Historie o osobach powiązanych z nadwornym oddziałem królewskiej piechoty zacząłem wymyślać dawno temu, na ich spisywanie odważyłem się po długich wahaniach. Nie skończy się na tej jednej książce,  cały czas piszę i dopracowuję dalsze części. Krwawe, okrutne, ponure…  bo tylko dzięki tragedii doceniamy nudę i sielankę.

 

 

Kotek Mamrotek. Postać Kotka wymyślił Kacper Dudek – dodanie odpowiednio zębatej, pazurzastej i pręgowanej osobowości do jego zębatych, pazurzastych i pręgowanych rysunków było czystą przyjemnością.  Mamrotek ma w „Świerszczyku” swój komiks, swego czasu prowadził bloga i był jednym z niewielu Kotów, którym chciało się być dla ludzi osobistością publiczną. Obecnie znowu gdzieś się włóczy.

 

 

 

Kraina Zapomnianych Zabawek – po prawie dziesięciu latach rysowania przygód Bartka i Chlorofila do „Świerszczyka” nastąpił kres publikacji komiksu a ja pożałowałem pary bezrobotnych bohaterów… i napisałem powieść o ich wielkiej wyprawie tam, gdzie trafiają zabawki, którymi już się nie bawimy.  Do tego jeszcze ją zilustrowałem. Można powiedzieć, że to książka autobiograficzna – podobnie jak Bartek miałem swojego krokodyla (mój był gumowy), nie lubię kożucha na mleku i mam dość awanturnicze usposobienie.  Tyle tylko, że ja za rzadko spotykam smoki.

 

 

 

 

Świerszczyk. Wielka księga. W zbiorku znalazły się moje opowiadania, między innymi odkryta przeze mnie prawdziwa historia, od której zaczęły się wszystkie legendy o kocie w butach i Latającym Holendrze. Niezależnie od moich własnych opowieści to dobra książka z mnóstwem świetnych historii i ilustracji.

 

Do antologii „Książki – moja miłość” napisałem drobną historię o magii czytania. Jak przystało na filologa i pisarza fantasy – akcja ma związek z magią i dzieje się w bibliotece osobistej pewnego czarodzieja.