O mnie

Jestem podobny do konia z prastarej encyklopedii – każdy widzi, jaki jestem, a jak źle widzi – to trudno.

Piszę ponure historie dla dorosłych i lekko zwariowane historie dla dzieci w wieku 4-104 lata, rysuję komiksy i różne inne obrazki do książek, fotografuję. W swoim czasie prowadziłem sekcję szermierki tradycyjnej przy ARMA i Krakowskim Klubie Szermierzy, ale choroba kręgosłupa zakończyła to raz na zawsze.  Nieustannie poszukuję dziury w całym i cieszę się, jak nie mogę znaleźć.

Poza tym czasem rozmawiam ze zwierzętami. To ostatnie przypomina dialog dziada z obrazem – ile razy mówię do Pumiastej – paca mnie łapką w wargi i każe siedzieć cicho. Ma rację – po co gadać po próżnicy, kiedy Koty i tak wszystko wiedzą!

Muszę uczciwie przyznać, że bez rozmów z Farelem albo Pumą nigdy nie zdołałbym pracować w „Świerszczyku” jako osobowość Kotka Mamrotka. Ale o tym więcej tutaj…

Pisać o sobie i samego siebie wychwalać pod niebiosa to nie sztuka. Zwłaszcza we własnych mediach. Dlatego oddaję głos tym, którzy często ze mną pracują i znają mnie najlepiej. Zapytałem ich o opinię  i wiernie przytaczam odpowiedzi z dyktafonu:

Puma (lat 5, zawód: Kicia Habilitowana): Całkiem wygodny ale za często się rusza.

Taro (lat 3, zawód: Koci Wojownik na Wiecznej Wojennej Ścieżce): Piotr Olszówka? Chyba go kiedyś widziałem… Ale nie w tym koszu. To on robi te wszystkie zabawki?

 

 

 

Farel (lat 18, zawód: Kot Ostateczny):  Piotrek? Może być… Nieźle drapie…

Świerszczyk (lat 70, zawód: świerszczyk w czasopiśmie Świerszczyk): To już ładny kawałek czasu razem… Znam faceta od dziecka. On posiwiał a ja jeszcze nie!

 

 

Nana (lat 6, zawód: Pies Ogólnotowarzyski):  Szef jest fajny! Dobrze mieć szefa! Patyki i wróble do gonienia też dobrze jest mieć ale bez szefa to ojojoj!

 

Moje galerie można znaleźć tutaj:

https://piotr-olszowka.flog.pl

http://wiorkaeg.deviantart.com

http://piotr-olszowka.daportfolio.com

https://www.flickr.com/photos/wujek_piotrek/

Profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/piotr.olszowka.9

 

Stare blogi są tu:

http://wujek-piotrek.blogspot.co.ke

http://krolewskiepsy.blogspot.co.ke

Bardzo stary blog, którego już nie prowadzę, ale ma dla mnie wartość sentymentalną:

http://mamrotanki.blogspot.co.ke