Kategorie
Bez kategorii

Kabaret Młynówka

Z Magdą i Markiem poznaliśmy się na psich spacerkach po Młynówce. Okazało się, że chętnie lejemy wodę, mielemy jęzorami i nie będzie chleba z tej mąki – co automatycznie czyni nas spadkobiercami młynarzy od Łobzowa aż po rurmus krakowski. Naturalnie żaden sąd nie uzna naszych praw do terenów Młynówki Królewskiej, więc nie podejmujemy kroków w tym kierunku… gadanie i wino w zupełności nam wystarczy.
Jak wiadomo w wyniku mieszania wina ze słowami rozpoczyna się fermentacja wyskokowoumysłowa a jej efektem jest między innymi literatura.
W naszym wypadku objawia się samorzutnym wydzielaniem mniej lub bardziej poważnych wierszyków oraz rzucaniem psom piłeczki.
W pewnym momencie przekroczyliśmy masę krytyczną zgromadzonych tekstów. Magda postanowiła wydać swoje wiersze z moimi obrazkami. Z tej okazji nazwaliśmy się Kabaretem Młynówka i przygotowaliśmy imprezę.
W pewien upalny dzionek przed księgarnią Muza na Królewskiej zrobiliśmy Spotkanie z Poezją na Chodniczku, czyli promocję tomiku wierszy Magdy pt. „Szklanym oczkiem”.

Ustawiliśmy pułapkę na przechodniów w postaci wystawy moich obrazków,
Częstowaliśmy przechodniów rurkami z wierszem, pozwalaliśmy rzucić oczkiem… ewentualnie zjeść oczko, jeśli kto woli… przy okazji wyszło na jaw, że wiersz może spełnić funkcję wróżby, albowiem jednej pani wiersz pokazał, że powinna wziąć pieska, na co sama miała ochotę. Doszło też do innych wróżebnych wydarzeń, co dowodzi, że najważniejsze we wróżbach jest, żebyśmy pamiętali, na co mamy ochotę a zawsze znajdzie się jakiś znak.

Wszyscy dobrze się bawili, przyszli Krewni-i-Znajomi-Królika, zbiorek rozchodził się jak ciasteczka a ciasteczka jak zbiorek.
Ogólnie rzecz biorąc był to całkiem udany debiut, zwłaszcza, że nie udało nam się wygłosić ani jednego przygotowanego wcześniej tekstu.
I postanowiliśmy trzymać się właśnie takiej ścieżki postępowania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.